20 věcí které ste nevěděli o Green day...

28. října 2007 v 17:47 | ©Medushka |  ♫Green Day
1. Billiemu bylo 10 let, když jeho otec zemřel na rakovinu. Na škole se spojil s Mikem, který byl adoptovanýv šesti letech, protože jeho máma byla závislá na heroinu.
2. Jméno Dirnt bylo původně posměšná přezdívka inspirovaná zvukem strun Mikovy ultra-levné bass kytary
3. Mikova rodina byla chudá, takže jako dítě Mike po škole pracoval v restaurantu Seafood, kde dodělával jídla.
4. V začátcích kapela hrála několik show pod jménem CONDOM. Také zvažovali jméno Desecreted Youth, což znamená Znesvědcené mládí :-)
5. Billie Joe nahrál singl Look For Love, když mu bylo pět. Kopie nyní dostanete na eBay za zhruba 1500 dolarů.
6. Jako dítě Billie cestoval sanatorii, kde zpíval pro nemocné. Starší ženy ho prostě milovaly, vzpomíná kamarád.
7. Starý dům, který můžeš vidět ve videu k Longview je ten, kde ve skutečnosti kapela tehdy žila. 8. dubna 1994 natočili video a když bylo natáčení hotové si Billie sedl na pohovku a zapnul TV a zjistil, že Kurt Cobain byl nalezen mrtvý.
8. Cobain nikdy neviděl úspěch Green Day, ale vdova po něm, Courtney Love, je přesvědčená, že miloval album Dookie. Říká: "To album je o kakání, to je něco jako hračka, jsem si jistá, že by se to Kurtovi líbilo...
9. Po tom, co podepsali významnou dohodu, byli GD vyhozeni z jejich místního rockového klubu na Gilmanově ulici ( kde BJ a Mike jednou pracovali na poloviční úvazek jako asistující ochranky )
10. Hodně dohadů obklopilo " Cigaretes and Valentines", záhadně ztracené album natočené před American Idiot. Je to neověřená zpráva, že se tyhle songy, vzdálené od vícekrát použitých, staly albem Money, Money 2020 od Green Dayovského druhého já, The Network.
11. Originální verze songu Longview obsahuje mluvení doktora o impotenci.Poslouchej song na sluchátkách a můžeš slyšet kamaráda kapely, Lilka ( přeloženo ze slova eggplant ), křičet: Zvolej na mě, patetickej, co budeš..
12. Originální verze alba Dookie má na zadní části obalu podporujícího fanouška Ernieho Dolla. V pozdějších vydáních bylo tohle odendáno, aby nebyl porušován zákon.
13. Billie Joe si vzal svou přítelkyni Adrienne Nesser 2.7.1994, když mu bylo 22 let Druhý den Adrienne zjistila, že je těhotná.
14. Billie Joe napsal hodně songů na album Insomniac v nocích, které trávil se svým právě narozeným synem Josephem.Byly to bezesné noci, které ho inspirovaly k názvu alba ( insomniac je osoba trpící nespavostí )
15. Song Geek Stink Breath je o ohrožení krystalovým methanem, vysoce návykové droze, která tehdy zmítala Bay Area, kde Billie žil.
16. V noci poté, kdy se předávaly Oscary pro rok 1997, spal Mike v hotelovém pokoji nad pokojem herečky Juliette Binoche. Když se vrátila z ceremoniálu, našla na svém balkoně - jinak to říct nejde- lejno, které tam Dirnt laskavě zeshora zanechal.
17. Balada Good Riddance se nakonec objevila na albu ¨Nimrod, Armstrong však původně napsal před sedmi lety , když mu bylo 18. Původně měl v úmyslu zařadit ji na album Dookie, od toho ale na poslední chvíli opustil.
18. Odvážné zasedání kvůli albu Nimrod. Tré se nudil a vyhodil TV oknem. Právě v tu dobu byl romanticky spojený s herečkou Winonou Ryder.
19. V únoru 2002 trpící BJ opustil manželku a děti a přestěhoval se do New Yorku, kde měl v plánu napsat písničky s country hvězdou Bryanem Adamsem, ale práce se nedařila, a tak se vrátil po dvou týdnech.
20. Věta Nobody Likes You..., kousek z písně Jesus of Suburbia, se honosí vokálem od Kathleen Hanny, icony alt-rocku, která se v roce 1990 skvěle plazila v písničce Kurt Smells Like Teen Spirit po zdi Cobainovy ložnice, inspirované legendární grunge hymnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama