Josh Harnett-životopis

8. února 2008 v 12:59 | ©Medushka |  Josh Harnett
Josh se sice narodil v San Franciscu, ale dětství prožil v St. Paul v Minnesotě( tam se zase v březnu 2002 vrátil). Vychovával ho jeho otec Daniel a nevlastní matka Molly. Jeho pravá matka se po rozvodu s jeho otcem odstěhovala zpět do San Francisca. Vyrůstal jako každý jiný obyčejný kluk až do doby, kdy si zpřetrhal vazy v levém kolenu a musel přestat hrát fotbal. Protože s ním ale bylo doma k nevydržení, byl odveden do divadelního kroužku. Ze začátku ho působení na prknech(tenkrát to byla spíš prkýnka), které znamenají svět, nebavilo. Když se účastnil konkurzu na roli Hucky Fina, byl rozhodnut s divadlem skončit. Jenže tu roli dostal a tak u divadla ještě nějakou tu chvíli zůstal.
Herectví ho pak ale oslovilo a Josh se rozhodl stát se hercem. Sebral si "svých pár švestek" a rozjel se do Los Angeles. Tam se účastnil několika konkurzů. Například skoro uspěl v konkurzu na "The Postman: Posel z budoucnosti" s Kevinem Costnerem. Roli nakonec ale kvůli své výšce nedostal, aby si Kevin Costner, hlavní hrdina filmu, nepřipadal jako ten nejmenší na světě.
Poprvé se před kamerou ocitl, když nepočítáme reklamu, v seriálu Cracker (někde se můžete setkat s distribučním názvem Fitz). Ač dostal poměrně malou roli, dokázal na sebe upozornit.
Poté následovala první filmová role. Byl to snímek Halloween H20, kde hrál syna hlavní představitelky - Johna Tatea. Hereckého prostoru sice moc nedostal, ale i tak se mu podařilo oslovit lidi okolo filmu a nabídek přibývalo.
Studentíka si zahrál ještě jednou, v Rodruguezově hororu Fakulta.
Skutečným zlomem v jeho kariéře se stal ale až snímek Pearl Harbor, který z něj udělal hvězdu pro diváky a žádaného mladého herce pro filmové tvůrce.
Vojáka si zahrál pak ještě jednou, ve filmu Černý Jestřáb sestřelen.
V soukromém životě se Josh rozešel se svou dlouholetou přítelkyní a zatím prý žádný vážný vztah nemá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama