Kentauři

8. února 2008 v 10:35 | ©Medushka |  Referáty
Kentauři jsou mytický národ pololidí polokoní. Mají hlavu, ruce a trup člověka, u pasu jim však náhle končí a začíná čtyřnohé koňské tělo. Žijí v širých travnatých stepích ve vesnicích, jejichž slámové domy trochu připomínají stáje. Vesnice jsou roztroušeny široko po kraji. Každá má svého náčelníka a stará se o své záležitosti. Do větších celků se kentauři spojují pouze tehdy hrozí-li jim nebezpečí.
Kentauři jsou skvělí lučištníci. Jejich velké tisové luky jsou postrachem každého lapky, který by chtěl vesnici napadnout. Mladí dokáží vystřelit za kolo dva šípy, ale staří zkušení Iučištníci udrží ve vzduchu 4-5 šípů najednou (tedy vystřelí za kolo). Kentauři udržují ve vysoké trávě dnem i nocí složitý systém hlídek, který brání tomu, aby se k jejich vesnicím někdo přiblížil nepozorován. Pokud vytáhnou do pole, bojují obvykle v sevřených oddílech, které nepřítele zasypávají šípy a manévrují tak šikovně, aby se k nim nikdy nedostal na dosah. Kentauři totiž kromě luků obvykle jiné zbraně nepoužívají, a ačkoli se jejich kopyta mohou zdát nepříjemná, proti jejich šípům jsou jen dětskou hračkou. Každý kentaur u sebe neustále nosí dva toulce po sto šípech a do války táhnou s mnohem většími zásobami střeliva.
Ač jsou kentauři skvělí lučištníci, v cizích námezdných armádách je prakticky není vidět. Způsobuje to jednak jejich vrozená hrdost hraničící až s opovrhováním jinými rasami, jednak fakt, že nesnášejí města, protože jsou jim těsná.
Zdroj:www.sweb.cz
<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DEGENTKA DEGENTKA | Web | 8. února 2008 v 10:38 | Reagovat

ahojky na mym blogu mam bleskowku a maš good blog taky mam rada my chemical romance , the simpson nebo green day

2 avra22 avra22 | Web | 8. února 2008 v 10:42 | Reagovat

Prosím dal/a bys mi hlas v soutěži o nej blog?? už sem postoupila až do třetího kola...pls

můj blog je avra22.blog.cz

a hlasovat můžeš tady...↓↓

www.dobramarmelada.blog.cz/0802/o-nej-blog-3-kolo#komentare

nebo klikni na web.. moje přezdívka je avra22

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama